Vlak onder de rook van Amsterdam

een prachtige groene daktuin

Een groene daktuin voor bewoner en bezoekers

Locatie: Olympiade, Amstelveen
Opdrachtgever:  Koninklijke Ginkel Groep
Datum uitvoering: zomer ’24
Oppervlakte: 40.000 m2
Product: Aquado Natural halfverharding

Op de daktuin van de Olympiade in Amstelveen zorgen de paden van Aquado Natural halfverharding voor een mooie moderne uitstraling tussen de prachtig statige gebouwen.

Halfverharding Aquado Natural Olympiade Amstelveen
Aquado Natural halfverharding – Olympiade Amstelveen

Bij de aanleg van de sfeervolle binnentuin van de Olympiade in Amstelveen is gekozen voor Aquado Natural halfverharding. Dit milieuvriendelijke en natuurlijke materiaal biedt een stabiele en waterdoorlatende ondergrond, die mooi aansluit bij het groene karakter van de tuin. Ginkel Groep heeft de binnentuin met zorg aangelegd, waarbij de kwaliteit en de esthetiek van het project centraal stonden.

Aquado Natural halfverharding – wandelpaden op daktuin Olympiade Amstelveen

De daktuin van de Olympiade in Amstelveen biedt een groene en rustgevende uitvalsbasis te midden van de stad. Met de keuze voor Aquado Natural halfverharding heeft de daktuin een natuurlijke uitstraling gekregen die mooi past bij de omgeving. Deze halfverharding zorgt niet alleen voor een stijlvolle afwerking, maar ook voor een functionele oplossing die het mogelijk maakt om volop van de buitenruimte te genieten.

Aquado Natural halfverharding – wandelpaden op de daktuin Olympiade Amstelveen

De daktuin is ontworpen als een ontspannen plek waar bewoners en bezoekers kunnen ontsnappen aan de drukte van de stad. De duurzame eigenschappen van Aquado Natural dragen bij aan een prettige en onderhoudsvriendelijke omgeving. Het materiaal laat water door, waardoor de ondergrond niet alleen stabiel blijft maar ook bijdraagt aan een gezond microklimaat voor planten en bomen. Bovendien helpt de waterverdamping uit het materiaal om de temperatuur op het dak te verlagen, wat een verkoelend effect heeft tijdens warme dagen.


Aquado Natural halfverharding – wandelpaden op daktuin Olympiade Amstelveen

Halfverharding wordt in tuinen en parken steeds meer geprefereerd boven asfalt, beton of klinkers. Naast de natuurlijkere uitstraling laat het materiaal water door, wat ervoor zorgt dat boomwortels onder het oppervlak blijven. Zo heeft men geen last van wortelopdruk. Verdamping van water in het steenpakket werkt verkoelend. De temperatuur in het gebied verlaagd en hittestress verminderd.

Deze daktuin is een voorbeeld van hoe je met slimme keuzes in materialen een groene en aangename leefruimte kunt creëren.

Locatie: Olympiade, Amstelveen
Opdrachtgever:  Koninklijke Ginkel Groep
Datum uitvoering: zomer ’24
Oppervlakte: 40.000 m2
Product: Aquado Natural halfverharding

In samenwerking met

Koninklijke Ginkel Groep | Bonneveld